Zihninizi Arındırmanın En Etkili YoluYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Zihninizdeki fazlalıklara veda edin

Zihninizin gün içerisinde dolduğunu bir gerçek. Stres, işer yoğunluk derken hepimizin kafası adeta bir çöplüğe dönüşüyor ve farkında olmasak da gün içinde bu çöplüğün için büyüyor. Zihninizi dinlendirmek ise ruh sağlığından verimli olmaya kadar birçok konu için önemli. Bu nedenle siz de zihninizi arındıracak yöntemleri ve tavsiyeleri hayatınıza geçirmeye hemen başlayın.
   zihin arindirma
Zihnimizi çitiliyoruz
Zihninizi kirlerle dolmuş gibi düşünürseniz eğer, şimdi yapacağımız her şeyin aslında onun için adeta bir çitileme olduğunu söylemek mümkün. Zihninizdeki fazlalıklara veda ederken dinlenerek sakinleşeceğinizi fark edeceksiniz.
zihin arindirma
– Evinizin içinde kendiniz için sakin bir alan bulun. Bu alan tamamen size ait ve sessiz olmalı.
-Çevrenizde hoşunuza gitmeyen ne varsa kaldırmakta serbestsiniz. Bunun yanında yeşil, mavi, sarı ne olduğu fark etmeksizin köşenizi kendi sevdiğiniz renklerle doldurmaya özen gösterin.
– Rahat edebildiğiniz bir pozisyonda oturun ve duygu dünyanızda sizi rahatsız eden bir olay ya da anı hatırlayın. Zihninizde tüm kötü hislerin tıpkı bir zincir gibi birbiri ardına geleceğine eminiz.
– Çalışmanız esnasında yanınızda küçük kağıtlar bulundurun ve aklınıza gelen bu zincir parçalarının her birini birer kağıda not edin.
zihin arindirma
– İçinizden geçen her şeyi bitirdiğinizde yazmaya son verin.
– Kağıtları sıralayın ve bir kutunun yanına koyun. Sonrasında hareketli ve eğlenceli bir müzik açın.
– Müziği dinlerken sıraladığınız kağıtların her birini alıp okuyun. Sesli okuma yaptıktan sonra gözleriniz kapalı biçimde kağıtları çöp kutusuna atın.
– Bu işlemi kağıtların her biri için sırayla yapın.
zihin arindirma

Aynı anda olayların zihninizden de ayrılıp adeta çöpe gittiğini hissetmeye çalışın. Bu yöntem ile gün içerisinde de aniden sizi üzen olayları uzaklaştırmanız mümkün. Ancak birikmiş sorunların yarattığı stresi atmak için ideal bir yöntem olduğu da kaçınılmaz.

zihin arindirma

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*